Menu

ВСП "Нікопольський фаховий коледж" 

ДДАЕУ

 Завідувач бібліотекою, провідний бібліотекар - Перепадя Євгенія Максимівна 

Бібліотекар - Кузнєцова Надія Ярославівна

 

   Бібліотека коледжу є ключовою ланкою інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу на сучасному етапі.

     Ровесниця коледжу - бібліотека пройшла разом із ним непростий шлях свого становлення, розвитку та модернізації з далекого 1922 року.

     Лише в спогадах залишилися довоєнні, тісні, холодні, не пристосовані до роботи приміщення. Відомо, що в роки окупації бібліотека була розграбована.

     У 1944 -1945 рр. бібліотека знаходилась в підвальному приміщенні, читальної зали не було. У 1944 році пощастило зібрати для бібліотеки 3500 примірників різних книг.

     Сьогодні інформаційні ресурси бібліотеки налічують близько 90 тис. примірників, які представлені у традиційному (паперовому) і електронному видах.

     Це найбільше зібрання джерел інформації по сільському господарству в м. Нікополі та районі, тому наша бібліотека відома багатьом фахівцям Нікопольщини.

     Бібліотека коледжу створила комфортні умови праці для користувачів, вона займає площу 330 кв. м. і у своїй структурі має абонемент, читальну залу на 50 місць.

     З 1-го вересня 2008 р., в бібліотеці, як підрозділ, була відкрита електронна бібліотека з 8-ма комп'ютерами. Таким чином, в Нікопольському коледжі почалась реалізація нової моделі бібліотеки, яка поряд з традиційними функціями інформаційного забезпечення користувачів, почала виконувати роль інформаційного центру, який забезпечує оперативний доступ як до світових, так і до власних ресурсів, що сприяє підвищенню якості навчально-виховного процесу. Освітня функція є провідною в роботі електронної бібліотеки.

   Колекція повнотекстових електронних документів має близько 2,5 тис. назв. Використовуючи можливості Інтернету, бібліотека коледжу створила електронний фонд навчальної і наукової літератури, фонд повнотекстової періодики за профілем коледжу, а також електронний фонд з загальноосвітніх дисциплін, художніх творів з української та зарубіжної літератури за новою програмою.

     Ми сформували фонд повнотекстових електронних документів — це майже 250 компакт-дисків, а також електронні версії паперових підручників і навчально-методичних матеріалів, які доступні для користувачів в ЕБ і на локальному сайті.

      Наша бібліотека з кожним роком все більше перетворюється на автоматизований бібліотечно-інформаційний центр, що забезпечує доступ до інформації незалежно від місця її зберігання і стає справжнім навігатором у світі інформаційних послуг.

     Працівники бібліотеки – завідувач Є.М. Перепадя та бібліотекар Н.Я. Кузнецова ведуть активну роботу із створення і наповнення власних повнотекстових Баз даних. Стратегія бібліотеки коледжу сьогодні орієнтована на створення єдиного комунікаційного простору як гармонійного зібрання друкованої та електронної колекцій.

 kuznecova

     Бібліотека має базу даних власної генерації:

  • Електронний каталог
  • Автоматизована картотека «На допомогу методичній роботі»
  • Індивідуальна інформація для провідних фахівців коледжу
  • Електронний куток дипломника
  • Картотека «Книгозабезпеченність»
  • БД виконаних тематичних інформаційних пошуків

     Загальний об’єм електронної інформації складає майже 10000 одиниць.

      Саме розширення ресурсної інформаційної бази ЕБ, надало можливість збільшити кількість користувачів електронної бібліотеки

      Користувачі ЕБ мають можливість вільного доступу до Інтернету, електронних підручників та навчальних посібників.

     Користувачам бібліотеки пропонуються також традиційна система каталогів і картотек, до якої входять:

  • Систематичний каталог
  • Алфавітний каталог
  • Систематична картотека статей
  • Тематичні картотеки статей з періодичних видань

Віртуальні тематичних книжковки виставки

     Покликом часу для нас стало створення віртуальних тематичних книжкових виставок, які надають набагато більше можливостей для розкриття книжкового фонду, ніж паперові виставки. Зацікавлюючи читача ілюстративним яскравим матеріалом, анотацією, ми створюємо мотив звернення до видань, представлених на виставках.

«Готуємось до тестування».

     Використовуючи можливості сучасних інформаційних технологій, ми представили повну інформацію з бібліографічним описом і анотацією на всю рекомендовану літературу. Ефективність виставки є дуже високою серед студентів і викладачів.

Віртуальна книжкова виставка: «Готуємось до тестування»

 

«Якісне дипломування – шлях до успіху»

     Ця виставка є своєрідним продовженням попередньої, тому що після тестування студентам треба було починати роботу над дипломним проектом. Мета виставки, яку ми створили спеціально для дипломників, полягає в тому, щоб продемонструвати якомога більше необхідної для них інформації в одному місці. Виставка має високий рівень ефективності в порівнянні з паперовими тому, що тут поряд з літературою розміщені описи статей із спеціальних журналів, методичні матеріали, окремий розділ представляє пристрої для сільськогосподарської техніки. Окремо йдуть розділи економічний та з охорони праці та природи.

Віртуальна книжкова виставка: «Якісне дипломне проектування – шлях до успіху»

 

«Незгасне світло Кобзаря»

Виставка присвячена 200-річчю з Дня народження Т.Г.Шевченка

     Спочатку представлені твори поета, далі літопис його життя і творчості, сценарії. Окремий розділ «Подорож Т.Г.Шевченка по Нікопольщині» (вересень 1843 року) з малюнками нікопольського краєзнавця і художника Богуша П.М. У кінці виставки розділ, присвячений Шевченку-художнику «Живописна спадщина Т.Г.Шевченка» з ілюстраціями його робіт. Куратори груп використовують нашу виставку при проведенні виховних годин зі студентами.

Віртуальна виставка до 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка

 

«Люби і знай козацький край»

     Виставка присвячена краєзнавству. В історії Нікополя багато яскравих сторінок. Нікопольщина - це колиска українського козацтва. На її території було розташовано в свій час п’ять Січей, отримав свою булаву гетьман Богдан Хмельницький. Мета виставки - показати нашим користувачам, особливо студентам першого курсу, яскраву давню історію Нікопольщини і відомих людей, чиї імена пов’язані з нашим містом. Головним змістом і прикрасою виставки є ілюстрації і книги історика, художника, краєзнавця і великого патріота України і Нікопольщини Павла Михайловича Богуша. В першому розділі представлена Нікопольщина козацька з чудовими книжками Кащенка А.Ф та Мозолевського Б.М., в другому - представлений Нікополь сучасний і в третьому - представлені книжки про видатних особистостей, ім’я яких пов’язане з нашим краєм – це Ілля Рєпін, Сергій Прокоф’єв. Четвертий розділ присвячений поетам нашого краю - це, перш за все, Грибовський В.Г, крім того, що він поет, він краєзнавець, історик і патріот Нікополя, а також Ляпін І., Чоловань-Ковальчук Л., Крикуненко Л.

Віртуальна краєзнавча книжкова виставка «Люби і знай козацький край»

 

     Куратори груп перших курсів демонструють цю виставку студентам для ознайомлення з нашим козацьким краєм.

     Сприяючи інноваційному розвитку навчально-виховної роботи, бібліотека проводить інформаційне супроводження навчально-методичної діяльності викладачів та всіх заходів, які проводяться в коледжі, допомагає підвищенню інформаційної культури споживачів інформації різних категорій.

Обслуговування користувачів здійснюється згідно з Правилами користування бібліотекою Нікопольського коледжу ДДАЕУ.

 

Режим роботи бібліотеки

Працюємо з 8-00 до 16-00

П’ятниця - до 15-00

Вихідний – субота, неділя

Санітарний день – останній вівторок місяця

 

 1  2  3

  

АКЦІЯ

     Бібліотеки завжди допомагали своїм читачам одержати професію, знайти роботу, зробити кар’єру та зберегти при цьому здоров’я, збільшити прибуток, відчути впевненість у собі, мати добрі стосунки з близькими та колегами.
     Сьогодні час допомогти бібліотекам, які опинилися у фінансовій скруті. Шукаючи вихід з важкого становища, бібліотека Нікопольського коледжу ДДАЕУ протягом року проводить доброчинну акцію

«ПОДАРУЙ КНИГУ БІБЛІОТЕЦІ»

     Бібліотека з вдячністю прийме літературу, що користується попитом. Бібліотекарі, студенти, усі, хто причетний до книги будуть дуже вдячні всім, хто з розумінням поставиться до проблем поповнення книжкових фондів нашої бібліотеки.
      Запрошуємо взяти участь в акції приватних осіб, студентів та працівників коледжу.

       Давні традиції меценацтва живуть і донині, в тому числі й у стінах бібліотеки коледжу ДДАЕУ. Започаткована традиція дарувати бібліотеці власні підручники – гарна підмога студентам у навчанні.
       За останні 10 років бібліотеці було подаровано більше 500 примірників навчальної та художньої літератури.
    Серед дарувальників хотілось би відзначити Волоха П.В., Свінтозельського О.О., Машака В.В., Ляшенка В.Ф., Мороза В.Г., Хомутенко В.В. , Пукайло М., Гаврилюка Р., Незнайка Г.П., Кравченка Я.М., Шаталова Р., Маковецького Н.Є., Гуржія А.Г. та ін.
     Ми дякуємо тим читачам, які вже подарували бібліотеці свої книги, і будемо вдячні всім, хто візьме участь у цій акції.

Ви маєте унікальну нагоду занести своє ім’я в історію коледжу і бути шанованими читачами.

Go to top