Menu

ВСП "Нікопольський фаховий коледж" 

ДДАЕУ

     Далекого 1922 року 1-го жовтня на базі напівзруйнованої садиби поміщика Нечаєва, що знаходилася в Залимані між Новопавлівкою і Чернишовою, розпочалося навчання в сільськогосподарській професійній школі. Незабаром вона була перейменована в Червоногригорівський агрономічний політехнікум імені Т.Г. Шевченка. Навчалося в ньому більше 20 юнаків і дівчат. У 1923 році навчальний заклад був переміщений до м. Нікополя. Уже в 1924 р. одержав дипломи технікуму перший випуск агрономів - садівників. Закінчили профшколу 23 випускники. Технічну допомогу надавало господарство, засноване в Апостолівському районі відомим полярним мандрівником Фрітьофом Нансеном. Воно виділило трактор. У технікумі було відкрито два відділення: землеробства і землевпорядкування.

     У 1933 році заклад був реорганізований в Технікум обліку та звітності. У цьому стані проіснував до 1936 року й знову реорганізувався в сільськогосподарську школу агролісомеліорації, яка у 1938 - 1940 рр. була перейменована у Нікопольський технікум агромеліорації. Директором технікуму був С.І. Дідик.

     З початком Великої Вітчизняної війни студенти двох груп старших курсів були направлені в Нікопольський аероклуб, де в терміновому порядку вивчали основи бойової авіації і парашутну справу. Молодші курси відправили на риття окопів у район Кривого Рогу.

     У 1944 році колишню агрошколу було перейменовано в Нікопольський агролісомеліоративний і будівництва малих гідроелектростанцій технікум. У ці важкі часи директором технікуму деякий час був Федір Семенович Рудобашта, з 1946 по 1962 роки – Бурлін Дмитро Федорович, який збудував це приміщення та гуртожиток №1. 

    У 1953 році в технікумі відкрито відділення «Сільськогосподарське будівництво» і «Гідромеліорація». У 1957 р. було відкрито відділення механізації сільського господарства. У 1968 р. заклад було реорганізовано в Технікум гідромеліорації, механізації й електрифікації сільського господарства.

   З 1962 до 1991 рік директором технікуму був Доброродній Микола Григорович, який закінчив цей заклад у 1947 році. Він зробив великий внесок в зростання його матеріально-технічної бази: будівництво лабораторій, гуртожитку №2, їдальні. 

   У 1974 році закрилось відділення «Гідромеліорація», а до відділення «Механізація сільського господарства» додалось нове – «Механізація та електрифікація тваринництва». Воно проіснувало до 1992 року, у якому відбувся останній випуск спеціалістів цього відділення.

    У 1986 році знову було відкрито відділення «Гідромеліорація»; останній випуск спеціалістів, підготовлених на цьому відділенні, зроблено в 1995 році.

      У 1992 році було відкрито відділення «Землевпорядкування», залишено відділення «Механізація сільського господарства», а сам заклад перейменовано на Нікопольський сільськогосподарський технікум.

      З 1993 до 2014 року директором був Свінтозельський Олексій Олександрович, відмінник аграрної освіти України.

    З червня 2003 року Нікопольський сільськогосподарський технікум ввійшов як структурний підрозділ до складу Дніпропетровського державного аграрного університету і, відповідно, змінив свою назву на Нікопольський технікум Дніпропетровського державного аграрного університету.

    У 2004 році черговий раз змінена назва   навчального   закладу на   Нікопольський   коледж   Дніпропетровського державного аграрного університету.

   У 2010 року відділення «Механізація сільського господарства» змінено на «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва».

     У 2014 році знову змінено назву закладу на Нікопольський коледж Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету. Також відкрито ще одне відділення «Рибництво та аквакультура».

   У 2016 році змінено назви спеціальностей: «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва» на «Агроінженерія»; «Землевпорядкування» на «Геодезія та землеустрій»; «Рибництво та аквакультура» на «Водні біоресурси та аквакультура».

     Сьогодні ми – вищий навчальний заклад І рівня акредитації, директором якого Череп Олексій Миколайович. Коледж має навчальні аудиторії, лабораторії та кабінети, навчально-виробничі майстерні, гуртожиток, пункт технічної діагностики, навчальний полігон, 2 комп'ютерних кабінети, спортивну та тренажерну зали, паперову та електронну бібліотеку, музей, кабінет технічної творчості. У коледжі працює дружний колектив досвідчених та компетентних викладачів, майстрів та лаборантів.   

 

Go to top